VehiclesFashionRecipesBlogsHuntTravelsSportFunHandmadeITEducation
Mini-Games
x

x
zakruti.com » Travels » Gustavo Llusa
LADO B de BUCAREST, la capital de RUMANIA

LADO B de BUCAREST, la capital de RUMANIA

FBTwitterReddit

video description

Rating: 4.0; Vote: 1
Si quieres conocer una ciudad en la que la historia habla con crueldad a cada paso, dejando huellas y sin dejar dudas, debes venir a Bucarest. - CANAL B
Date: 2023-12-29

Comments and reviews: 7


Pe vremea lui Ceausescu poporul roman era sarac dar cu speranta in mai bine! La ora actuala (dupa 33 de ani) nu mai are aproape nici o speranta pe deasupra indobitocit de PROPAGANDA meschina a asa zisului capitalism, plin de datori pe la tot felul de banci. Ipotetic zis daca ar trebui sa-si plateasca datoriile pina maine ar ramane majoritatea mai mult decit in curul gol! Inainte de 89 exista un Ceausescu la ora actuala exista mii de Ceausesti ca sa nu le spun hoti, deci cam asta este diferenta dupa 33 de ani. Asa ca ar fi bine sa-l lasati afara din discutie pe Ceausescu si sa nu il mai luati ca punct de referinta si inca ceva; in mai 89 Romania era tara de pe MAPAMOND cu datoriile platite, la ora actuala nici nu se mai stie ce datorii are Romania pe linga faptul ca nu mai are aproape industrie, totul a fost PRIVATIZAT ( vindut furat) iar pe vremea lui Ceausescu romani erau cat de cit respectat international iar pe linga faptul ca un sfert din populatie sint plecati in strainatate ca SLUGI la ora ora actuala sintem tratati in asa zisul vest civilizat ca pe niste tigani si ca mina ieftina de lucru!
reply

Imi pare ca videoclipul este realizat tendentios. Nu ati vazut nici 5% din Bucuresti si frumuseatea lui. Aici sunt filmate cateva parti urate. cam atat. Bucuresti este un oras frumos pentru cine are timp sa il vada, este un oras imens, peste 50km in diametru.
reply

Ceausescu and his wife and family lived in luxury while Romanian people starved to death. The international community needs to help rebuild Romania
reply

When a country imprisons people like Andrew Tate, I would never spend a penny of my money on such a corrupt nation or its people.
reply

la realidad es cruda pero espero que se recuperen lo que queda de la parte antigua, seria un legado a las generaciones futuras.
reply

Me cargan los grafitis (esos garabatos NO SON ARTE, afean la ciudad.
Mi Valparaiso tambien todo rayado, triste.

reply

buen reportaje. como se llama el tema musical del inicio. no me refiero a longer. de track m tribe
reply
Add a review, comment






Other channel videos